14. května 2019

Minulý týden, v době od 6. do 10. května se 12 studentů Katedry řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizací FHS UK zúčastnilo týdenního intenzivního programu ve finském Lahti.

Intenzivní program byl součástí výuky volitelného předmětu Designing and Developing Health and Social Care Services, který probíhá letním semestru aktuálního akademického roku. Cílem předmětu je naučit studenty vnímat kvalitu poskytovaných sociálních a zdravotních služeb z pohledu uživatele a pacienta. Přicházet s návrhy na zlepšení konformity poskytovaných služeb a zavádět potřebné změny do praxe.

Intenzivního programu se zúčastnilo celkem 21 studentů ze čtyř univerzit, kromě FHS UK se jednalo o studenty z domácí Lahti University of Applied Sciences, skotské Edinburgh Napier University a Frankfurt University of Applied Sciences. Tyto univerzity spolupracují od září 2017 na společném tříletém projektu nazvaném Developing of Competencies and Modules to Enhance Advanced Practice across Europe for Health and Social Care Management Masters Students, zkráceně DOCMAN. Projekt je financován z programu Erasmus+.

Účelem projektu DOCMAN je posílit manažerské kompetence studentů magisterských programů a posílit jejich schopnost řídit poskytování sociálních a zdravotních služeb v současných podmínkách.