Mgr. Monika Drahošová

Mgr. Monika Drahušová


Zaměstnavatel: Lata - programy pro ohroženou mládež, o.s.

Pracovní pozice: manažerka služby a vedoucí sociální pracovnice v organizaci

1) Jak na studium na katedře vzpomínáte?

Vzpomínám na něj v dobrém. Jakožto studentka přicházející ze sociální oblasti jsem díky propojení studentů sociální a zdravotnické sféry měla možnost získat další úhel pohledu na nejrůznější problematiku. Často se v hodinách diskutovalo o nastavení a spolupráci obou sektorů v praxi. Přítomnost kvalitních přednášejících, většinou opravdu kapacit v oboru, zajistila přísun kvalitních a aktuálních informací. Tomu byly také přizpůsobeny nároky studia, což jsem sama dokázala nejvíce ocenit po jeho ukončení v praxi. Úzký okruh přednášejících a dalších pracovníků katedry působil přátelsky a vstřícně s ohledem na individuální potřeby studentů, kteří při studiu pracovali na plný úvazek nebo byli na mateřské dovolené.
2) V čem vám studium nejvíce pomohlo?

Pomohlo mi posunout a usadit přemýšlení z úrovně „Jak mohu já klienta (uživatele služby chcete-li) nejlépe podpořit“ na úroveň „Jak mohu já nastavit procesy v organizaci tak, abychom mohli naše klienty nejlépe podpořit“. Dodalo mi odvahu pustit se do věcí, na které bych si bez odborné podpory netroufla. Za to bych ráda poděkovala všem, kteří na katedře vedli moje práce.
3) Z čeho máte momentálně největší radost?

J… Mým snem i cílem je šířit kolem sebe to, že pracovat v „neziskovce“ může také znamenat prestiž, dobré ohodnocení, práci v kvalitním týmu a dobře řízené organizaci. To samozřejmě lze pouze za předpokladu, že v takové neziskovce pracujete. Momentálně mám tedy největší radost z toho, že můj sen se pomalu stává skutečností a že malá organizace, ve které mám tu čest pracovat, získala ocenění „Neziskovka roku 2014“ a pyšní se také Značnou spolehlivosti.
Poslední změna: 13. listopad 2014 11:27 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Naši partneři

Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Řízení a supervize

v sociálních a zdravotnických organizacích

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň

E-mail: romana.pistekova@fhs.cuni.cz


Všechny kontakty

Jak k nám